Urodzony w Bostonie, stanie Massachusetts, USA w 1947 roku. Jest uznanym na całym Świecie terapeutą z 48 letnim stażem pracy jako akupunkturzysta oraz nauczyciel Klasycznej Medycyny Chińskiej. Posiada tytuł „Bachelor of Science” oraz tytuły medyczne zarówno jako akupunkturzysta, jak i terapeuta Medycyny Chińskiej.

Donald Halfkenny BSc. CMD

Najbardziej intensywnym i najważniejszym czasem rozwoju profesjonalnego dla Donalda były lata od 1974 do 1984, kiedy był studentem i asystentem swojego nauczyciela i Mistrza, doktora James’a Tin Yau So. Donald Halfkenny był jednym z pierwszych trzech certyfikowanych nauczycieli akupunktury i Medycyny Chińskiej w stanie Massachusetts.

Przez 7 lat piastował funkcję Prezydenta Fundacji na Rzecz Akupunktury w Nowej Anglii, był dyrektorem Szkoły Akupunktury w Nowej Anglii w latach 1977-1980, jednym z założycieli oraz regionalnym vice-prezydentem zarówno Państwowego Towarzystwa Akupunktury (National Association of Acupuncture) oraz Amerykańskiego Towarzystwa Akupunktury i Medycyny Orientalnej (American Association of Acupuncture and Oriental Medicine). Był założycielem oddziału Detoxu Akupunkturowego w Radzie Burmistrza Bostonu Koordynującej Nadużywanie Narkotyków (Boston Mayor’s Coordinating Council on Drug Abuse) oraz założycielem wydziału detoxu na Oddziale Zdrowia Umysłowego stanu Massachusetts (Massachusetts Mental Health Department).

Donald jest członkiem Międzykulturalnej Rady ds. Nowotworów (Intercultural Cancer Council), Amerykańskiego Towarzystwa Medycyny Integralnej (the American Association of Integrative Medicine), Międzynarodowego Towarzystwa ds. Badań nad Tradycyjną Medycyną Azjatycką (the International Association for the Study of Traditional Asian Medicine ) oraz członkiem AGTCM w Niemczech.

Donald Halfkenny jest założycielem, dyrektorem i starszym wykładowcą Instytutu Ling Shu Klasycznej Akupunktury i Chińskiej Medycyny. Pomimo, że jest aktywny międzynarodowo jako terapeuta i wykładowca, od późnych lat 90-tych swoje nauki skupia głównie wokół Instytutu Ling Shu, Instytutu Xin Bao w Kolonii, AGTCM oraz współpracujących z nimi szkół, a przede wszystkim EuropejskiegoInstytutu Medycyny Orientalnej (European Institute of Oriental Medicine) w Monachium, ktorego jest zarówno członkiem jak i założycielem. Praktykę swoja prowadzi jako praktykę grupową wespół z niemieckimi ortopedami Dr Beck i Seiß w Monachium, jest współautorem 6-ego i 7-ego wydania Kompedium Chińskiej Medycyny (“Leitfaden Chinesische Medizin”) oraz autorem wielu artykułów w czasopismach takich jak „Naturopatia” (“Naturheilpraxis”).

Don jest również aktywnym członkiem i prefektem oraz tzw. „perceptorem” Misji Shri Ram (Sahaj Marg)- organizacji pozarządowej nastawionej na duchowe wydźwignięcie ludzkości oraz instruktorem medytacji „Heartfullness” i Raj Yoga.

Obecnie Donald prowadzi kursy głównie w Niemczech oraz od kilku lat w Polsce. Są to zarówno kursy weekendowe poświęcone między innymi tematyce „Gua Sha” czy „Ping Shen”, a także kursy długoterminowe jak 3-letni kurs „Jednej Igły” we Wrocławiu. Sposób prowadzenia przez niego zajęć oraz wykonywania zabiegów na pacjentach znacznie różni się od tego do jakiego mogę nas przyzwyczaić inni nauczyciele Medycyny Chińskiej.

Link do strony Donalda: https://lingshuinstitute.com

Przewiń do góry